نمی‌توان برای حفظ نظام ظلم کرد

روزنامه آرمان: وزیر جدید دادگستری بر ارتقای روابط هر چه بهتر و بیشتر قوای سه گانه و اهتمام جدی در خصوص تقویت بیشتر سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد. سیدعلیرضا آوایی در مراسم معارفه خود به عنوان وزیر دادگستری ضمن تقدیر از زحمات حجت‌الاسلام پورمحمدی گفت: امیدواریم وقتی مسئولیتمان در اینجا تمام شد، خجالت نکشیم.
 
این‌طورنباشد که بگویند فلانی آدم زبلی بود و بارخود را بست. خدا کند کسی موفق نشود این طور بار خود را ببندد. بار خود را طوری ببندیم که خداوند از ما می‌خواهد. ناگفته نماند در همه حکومت‌ها مسئولیت سنگین است، اما نه این طور که 300 هزار شهید طلبکار باشند.او با بیان اینکه کارها در وزارت دادگستری زیاد است، اما به گونه‌ای جا افتاده که می‌گویند وزیر دادگستری کار و مسئولیتی ندارد، اعلام کرد: واقعیت این طور نیست و همین کارهایی که بر عهده دارد، اگر انجام شود کارهای بزرگی انجام می‌شود.
 
آوایی با بیان اینکه اولویت اولمان باید کمک به ارتقای روابط هر چه بهتر و بیشتر قوای سه‌گانه باشد تا کارها روان‌تر انجام شود و برنامه‌های کشور با سرعت پیش برود، اظهار کرد: گاهی اوقات یک سخن نه چندان پخته و یک اقدام کارشناسی نشده، بی‌مهری از سر غفلت، ارزیابی غیردقیق و عصبانیت کنترل نشده استعداد آن را دارد که کشور را به هم بریزد و آرامش همه را به هم بزند و امید مردم را به یأس تبدیل و دشمنان کشور را شاد کند.
 
لذا خداوند همه ما را برای حرف زدن‌ها و موضع‌گیرهایمان کمک کند. وضعیت به گونه‌ای است که به لحظه موضع گیری هایمان بازتاب بین‌المللی پیدا می‌کند؛ لذا همه مکلفیم برای خدا، مردم، کشور و صیانت از خون بچه‌های پاک نماز شب خوان، بچه‌های جانباز که جان می‌کنند تا شب‌ها 10 دقیقه بخوابند، دست همدیگر را بگیریم و مشکلات کشور را رفع کنیم و به هم روحیه بدهیم.
 
وزیر دادگستری با بیان اینکه اولویت دیگرمان اهتمام جدی درخصوص سازمان تعزیرات حکومتی است، گفت: از زمانی که اسم این وزارتخانه مطرح شد، تنها چیزی که ذهنم را درگیر کرده، این سازمان است، زیرا ضرورت وجود و اهمیت و تاثیر و فوایدش قابل انکار نیست و باید تلاش کنیم ظلمی اتفاق نیفتد. ظلم عمر حکومت‌ها را کوتاه می‌کند و برکت را از بین می‌برد. هیچ‌کس نباید فکر کند که برای حفظ نظام جمهوری‌اسلامی حق دارد ظلم کند، چراکه این‌طور نیست.
 
اصلا نظام جمهوری‌اسلامی برای برچیدن ظلم آمده است و با تضییع حق مردم، کار پیش نمی‌رود. علیرضا آوایی با اشاره به موضوع حقوق شهروندی و اینکه همه باید کمک کنیم حقی از مردم ضایع نشود، اظهار کرد: بحث‌های مشترک درسه قوه بسیار است که اگر روی آنها تمرکز شود، فرصتی برای اختلاف پیدا نمی‌شود.
/ 0 نظر / 26 بازدید